Skip to main content
SVEIKATA JŪSŲ RANKOSE

ROSSMAX BLOG

Kardiologijai

Preeklampsija – kraujospūdžio tikrinimo nėštumo metu svarba

Preeklampsija yra sunki kraujospūdžio būklė, kuri gali pasireikšti po 20 nėštumo savaitės arba po gimdymo (vadinama pogimdymine preeklampsija). Kai moteris turi aukštą kraujospūdį ir kai kurie jos organai, pavyzdžiui, inkstai ir kepenys, gali neveikti normaliai.

Preeklampsija yra rimta nėščių moterų sveikatos problema visame pasaulyje. Tai paveikia 2–8 procentus nėštumų visame pasaulyje.

Kardiologijai

Naujausio PSO tyrimo duomenimis, daugiau nei 700 mln. žmonių gyvena su negydoma hipertenzija

Remiantis pirmąja išsamia pasauline hipertenzijos paplitimo, nustatymo, gydymo ir kontrolės tendencijų analize, kurią atliko Londono imperatoriškasis koledžas, 30–79 metų suaugusiųjų, sergančių hipertenzija, skaičius per pastaruosius trisdešimt metų išaugo nuo 650 mln. iki 1,28 mlrd. PSO ir paskelbta 2021 m. rugpjūčio 25 d. „The Lancet“.

Beveik pusė šių žmonių nežinojo, kad serga hipertenzija. Hipertenzija ženkliai padidina širdies, smegenų ir inkstų ligų riziką ir yra viena iš pagrindinių mirties ir ligų priežasčių visame pasaulyje.

Kardiologijai

Aukštas kraujo spaudimas ir prieširdžių virpėjimas padidina insulto riziką

Insultas reiškia nuolatinį smegenų audinio pažeidimą, kurį sukelia sutrikusi kraujotaka arba išemija. Insulto (smegenų infarkto) arba smegenų kraujotakos sutrikimo priežastis yra smegenų arterijų užsikimšimas.

Dažniausiai priežastis yra krešulys iš širdies ar miego arterijos. Insultas dažnai ištinka visiškai netikėtai. Simptomai dažniausiai pasireiškia greitai, vos per kelias minutes. Rečiau simptomai pasireiškia per kelias valandas.

KARDIOLOGIJAI

Stresinis kraujo spaudimas – patarimai kaip jį sumažinti

Stresas padidina kraujo spaudimą. Staiga atsitikus nelaimei, organizmas suaktyvina simpatinę nervų sistemą, kuri padeda susidoroti su įtempta situacija. Pats savaime streso poveikis žmogaus organizmui yra tinkamas, tačiau stresui užsitęsus organizmas perkraunamas.
KARDIOLOGIJAI

Žemas kraujo spaudimas - galvos svaigimo ir silpnumo požymis

Yra sunku atsikelti ar tiesiog jaučiatės bejėgiais? Kada paskutinį kartą matavotės kraujo spaudimą? Žemas kraujo spaudimas gali būti vienas iš prastos savijautos požymių. Geros naujienos yra tos, kad žemas kraujo spaudimas nėra toks pavojingas ...
KARDIOLOGIJAI

Aukštas ar žemas kraujo spaudimas? Įsivertinkite kraujo spaudimo vertes

Kraujas teka kiekvieno žmogaus venomis. Jis perneša deguonį ir maistines medžiagas į ląsteles, taip pat anglies dioksidą ir atliekas iš ląstelių. Dėl širdies pumpavimo skysčių kiekio kraujyje ir periferinio kraujo atsparumo kraujas teka tam tikru greičiu.
KARDIOLOGIJAI

Aukštą kraujospūdį reikia gydyti laiku - Pradėkite čia!

Kas ketvirtas darbingo amžiaus šveicaras turi aukštą kraujospūdį. Aukštą kraujospūdį turintiems asmenims paprastai simptomai yra nejuntami todėl jį galima nustatyti tik išmatuojant. Aukštas kraujospūdis pažeidžia arterijas, įtempia širdį ir gali kelti rimtą pavojų sveikatai.
KARDIOLOGIJAI

Kraujospūdžio matavimas namuose - Kaip gauti patikimus rezultatus

Kraujospūdis apibūdina slėgį arterijose širdies susitraukimo ir ramybės fazės metu. Sveiko žmogaus kraujospūdis skiriasi priklausomai nuo situacijos ir skirtingo paros laikotarpio. Konkrečiai situacijai būdingą spaudimą veikia pvz.
KARDIOLOGIJAI

Geras ir tikslus kraujospūdžio matuoklis aptiks prieširdžių virpėjimą

Dar 2000-ųjų pradžioje kraujospūdis Šveicarijoje buvo visada matuojamas tik gydytojo kabinete. Tik 2008 metais tyrimų centrai parodė, kad namuose išmatuotas kraujospūdis daug geriau prognozuoja širdies ir kraujagyslių ligas nei tik gydytojo kabinete.
Norite sužinoti daugiau?
Tiesiog aplankykite mus @