Skip to main content
Rizikos valdymo svarba

Preeklampsija – patikrinimo svarba
Kraujo spaudimas nėštumo metu

Rizikos valdymo svarba

Preeklampsija – patikrinimo svarba
Kraujo spaudimas nėštumo metu

Preeklampsija yra sunki kraujospūdžio būklė, kuri gali pasireikšti po 20 nėštumo savaitės arba po gimdymo (vadinama pogimdymine preeklampsija). Kai moteris turi aukštą kraujospūdį ir kai kurie jos organai, pavyzdžiui, inkstai ir kepenys, gali neveikti normaliai. Preeklampsija yra rimta nėščių moterų sveikatos problema visame pasaulyje. Tai paveikia 2–8 procentus nėštumų visame pasaulyje.
Nėštumas atneša daug naujų potyrių. Naujo šeimos nario laukimas priverčia tėvus užimti pasiruošimo veikla. Svarbiausias nėštumo aspektas visada turėtų būti sveikata. Vizitai pas gydytoją, tinkama mityba ir saikingas fizinis krūvis yra sveiko nėštumo dalis. Kraujospūdis turi būti reguliariai tikrinamas, nes tai gali būti aiškus pagrindinių sveikatos problemų požymis. Nėštumo metu kraujospūdžio pokyčiai gali lydėti kai kurias pavojingas sąlygas.

Rossmax AU941f kraujospūdžio matuoklis



Šiuo kraujospūdžio matuokliu buvo atliktas klinikinis tyrimas su 30 moterų St. Joseph Cloppenburg ligoninėje pagal BHS protokolą.

#checkhealthathome

Kaip veikia kraujospūdžio matuoklis?

Kraujospūdis apibūdina slėgį arterijose širdies susitraukimo ir ramybės fazės metu. Sveiko žmogaus kraujospūdis skiriasi priklausomai nuo situacijos ir skirtingu paros metu. Konkrečiai situacijai būdingą spaudimą veikia pvz. fizinis krūvis, stresas ir tam tikri vaistai. Suaugęs žmogus turi žinoti savo kraujospūdį.
Daugelis žmonių žino, kad aukštas kraujospūdis jiems kenkia. Tačiau jie dažnai nesupranta, dėl ko kraujospaudis per didelis. Kraujospūdis taip pat gali sukelti problemų, kai jis yra per žemas. Kraujo spaudimo prietaisai nustato, kokia jėga naudojama kraujui judėti per kūną. Manžetė suveržiama aplink ranką ar riešą, kad būtų sustabdytas kraujo tekėjimas. Kai manžetė atsipalaiduoja, kraujas vėl pradeda tekėti. Tada monitorius išmatuoja pulsą. Šis pulsavimas, kurį rodo didžiausias kraujospūdžio rodmens skaičius, yra sistolinis rodmuo. Galiausiai manžetė vėl atsidaro, tada pulsavimas nutrūksta. Tada gaunamas apatinis skaičius arba diastolinis rodmuo.
Kraujo spaudimo kategorija Sistolinis (mmHG)   Diastolinis (mmHG)
Optimalus < 120 ir < 80
Normalus 120-129 ar 80-84
Aukštas-normalus 130-139 ar 85-89
1 laipsnio hipertenzija 140-159 ar 90-99
2 laipsnio hipertenzija 160-179 ar 100-109
3 laipsnio hipertenzija 180 ar daugiau ar 100 ar daugiau
Nėščios moterys daugiau laiko praleidžia pas gydytoją, siekdamos užtikrinti savo kūdikio sveikatą. Jų kraujospūdis tikrinamas kiekvieno apsilankymo metu. Kraujospūdžio pokytis gali rodyti rimtų sveikatos problemų atsiradimą, o galimybė jį stebėti namuose leidžia anksti pastebėti šiuos pokyčius. Sveikos moterys ir asmenys, kuriems gresia preeklampsija ir pooperacinė infekcija, gali stebėti savo spaudimą naudodami patogų prietaisą, skirtą naudoti namuose.

PREEKLAMPSIJA KELIA KRAUJOSPAUDIMĄ

Rizikos valdymo svarba

Kai kurias nėštumo komplikacijas galima nustatyti pagal kraujospūdžio pokyčius. Turėtumėte pranešti gydytojui apie bet kokius reguliaraus kraujospūdžio matavimo pokyčius. Aukštas kraujospūdis dažnai yra pirmasis preeklampsijos požymis, kuris negydomas yra itin pavojingas mamai ir kūdikiui. Taip pat žinoma, kad nėštumo sukelta hipertenzija, preeklampsija padidina kraujospūdį, gamina baltymus šlapime ir sukelia regėjimo pokyčius. Įprastas gydymas yra greitas kūdikio gimimas.
Kai kūdikis gimsta, simptomai paprastai išnyksta iš karto. Priešingu atveju simptomai progresuoja iki traukulių, širdies nepakankamumo ir galbūt mirties. Pacientai gali nepastebėti įspėjamųjų ženklų, jei kraujospūdis matuojamas tik kas mėnesį lankantis pas gydytoją. Kasdienis kraujospūdžio stebėjimas namuose gali išgelbėti jūsų gyvybę. Taip pat svarbu atpažinti žemo kraujospūdžio atsiradimą.
Žemi rodmenys būdingi daugumos nėštumų metu. Jūsų kūnas sutelkia dėmesį į kūdikio aprūpinimą viskuo, ko jam reikia. Tačiau dėl tokio kraujo ir maistinių medžiagų nukreipimo motina gali nualpti. Nėštumo hormonai plečia kraujagysles, todėl sumažėja kraujospūdis.
Kai kasdien tikrindami namuose pastebėsite žemą kraujospūdį, galite imtis veiksmų. Gydytojai dažnai rekomenduoja lėtai stovėti, atsisėsti, kai svaigsta galva, ir gulėti ant kairiojo šono, kad padidėtų kraujotaka. Suvokę situaciją galite išvengti kritimų ir tinkamai pasirūpinti savimi. Sepsis ir kraujo netekimas taip pat sukelia žemą kraujospūdį. Tai rimtos komplikacijos, kurioms reikia skubios pagalbos. Sepsis gali atsirasti po C pjūvio ar kitų chirurginių procedūrų. Po gimdymo atlikus cezario pjūvį turėtumėte pasitikrinti savo kraujospūdį namuose. Po nėštumo kraujavimas yra normalus. Tačiau dėl per didelio kraujavimo gali sumažėti kraujospūdis. Gali būti naudinga stebėti kraujospūdį dar ilgai po nėštumo ir gimdymo.
Kai kurie simptomai gali rodyti, kad preeklampsija yra sunki, todėl būtina nedelsiant gydyti:
  • Veido, akių ar rankų patinimas
  • Žymus svorio padidėjimas per dvi dienas
  • Retas šlapinimasis ir tamsus šlapimas
  • Regėjimo pokyčiai
  • Sunkus pykinimas ar vėmimas
  • Kvėpavimo problemos
  • Sunkus galvos skausmas arba apsvaigimas
Norite sužinoti daugiau?
Tiesiog aplankykite mus @