Skip to main content

Stresinis kraujo spaudimas

Patarimai kaip jį sumažinti

Nuraminkite savo kūną

Stresinis kraujo spaudimas – patarimai kaip jį sumažinti

Stresas padidina kraujo spaudimą. Staiga atsitikus nelaimei, organizmas suaktyvina simpatinę nervų sistemą, kuri padeda susidoroti su įtempta situacija. Pats savaime streso poveikis žmogaus organizmui yra tinkamas, tačiau stresui užsitęsus organizmas perkraunamas. Stresinė situacija padidiną kraujo spaudimą ir kuo ilgiau stresas tęsiasi, tuo labiau kraujo spaudimas išlieka aukštas. Praktiniu lygmeniu kraujo spaudimo padidėjimas atsiranda dėl to, kad streso hormonams, arba kortizoliams, patekus į kraują, susitraukia kraujagyslės ir pakyla kraujo spaudimas. Esant ilgalaikiam stresui, simpatinė nervų sistema, kuri aktyvina organizmą, yra labiau paplitusi nei parasimpatinė nervų sistema, kuri ramina kūną.

Rossmax Z5 kraujo spaudimo matuoklis

Aptinka aritmiją, susijusią su greitu ir lengvu kraujo spaudimo matavimu ir tiksliai atskiria prieširdžių virpėjimą nuo papildomų dūžių.

DARBO STRESAS IR MIEGO TRŪKUMAS YRA PAVOJINGI

Ilgalaikio streso pasekmės

Be kraujospūdžio padidėjimo, užsitęsęs stresas turi ir kitų padarinių sveikatai:
  • Stresas skatina arterijas kemšančio sluoksnio susidarymą.
  • Stresas sukelia pokyčius smegenyse, kurie gali prisidėti prie problemų, tokių kaip nerimas, depresija ir priklausomybės.
  • Atrodo, kad stresas taip pat yra susijęs su nutukimo atsiradimu, nes dėl jo žmogus valgo daugiau, kurie abu yra svarbūs svorio valdymo veiksniai.
Vieno tyrimo duomenimis, darbo stresas ir miego trūkumas yra pavojingas derinys su aukštu kraujo spaudimu. Tyrimo duomenimis, stresas ir miego trūkumas gali net tris kartus padidinti riziką mirti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, jei žmogus turi aukštą kraujo spaudimą.

GYDYKITE AUKŠTĄ KRAUJO SPAUDIMĄ

Aukštas kraujo spaudimas yra dažna problema

Normalus viršutinio slėgio rodmuo turi būti mažesnis nei 130 mmHg. Hipertenzija arba sistolinis spaudimas reiškia kraujo spaudimą, kai susitraukia širdis. Vakuuminis arba diastolinis slėgis matuoja kraujo spaudimo ramybės širdies fazėje. Normalus diastolinis spaudimas yra mažesnis nei 85 mmHg. Amžius ar lytis neturi didelės įtakos rekomenduojamoms kraujo spaudimo reikšmėms. Aukštą kraujo spaudimą turintis žmogus nėra vienas su problema. Tik 1/5 visų žmonių turi idealų kraujo spaudimo lygį. Aukštesnio kraujo spaudimo rodmenys yra akivaizdžiai dažnesni nei žemesnio kraujo spaudimo rodmenys.
The family rushes through the day.

Nuolatinis skubos jausmas daugelio žmonių gyvenime sukelia stresą.

Ar jaučiasi aukštas kraujo spaudimas?

Aukštas kraujo spaudimas yra sudėtinga liga, nors daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų. Tik tada, kai kraujo spaudimas yra labai aukštas – viršutinis slėgis viršija 200, o apatinis slėgis viršija 130, galite jausti galvos skausmą ir galvos svaigimą.
Todėl svarbu reguliariai matuoti kraujo spaudimą, ypač senstant. Reguliariai kraujo spaudimą matuoti reikia ne vėliau kaip sulaukus 40 metų, nors anksčiau kraujo spaudimo rodmenys buvo gerai kontroliuojami.
"Aukštas kraujospūdis yra sudėtinga liga, nors daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų."
Sulaukę maždaug 40 metų, daugelis žmonių gyvena vadinamaisiais piko metais, kai yra kuo pasirūpinti tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Su darbu susijęs stresas yra gana dažnas reiškinys, be to, šiuo metu pasaulinė pandemija sukuria netikrumą kiekvieno žmogaus gyvenime.

AUKŠTO KRAUJO SPAUDIMO PRIEŽASTYS

Kiti kraujo spaudimą didinantys veiksniai

Stresas nėra vienintelis veiksnys didinantis kraujo spaudimą. Ypač jei negalite įveikti savo streso, turėtumėte pagalvoti, ar būtų tikslinga ir ar įmanoma atsižvelgti į kitus aukštą kraujo spaudimą sukeliančius veiksnius. Kraujo spaudimas pakyla dėl:
  • rūkymo
  • nesportavimo
  • nutukimo, ypač juosmens nutukimo
  • gausaus druskos naudojimo
  • gausaus saldymedžio ir (arba) salmijos vartojimo
  • intensyvaus vaistų vartojimo
  • nesaikingo alkoholio vartojimo
  • kontraceptinių tablečių ar hormonų terapijos vartojimo menopauzės metu
Aukšto kraujo spaudimo priežastimi gali būti ir kitos ligos. Tai vadinama antriniu kraujo spaudimo padidėjimu. Tada subalansavus jį taip pat gali sumažėti kraujo spaudimo rodmenys.

NUOTAIKA IR FIZINĖ SVEIKATA

Streso valdymas siekiant sumažinti kraujo spaudimą

Streso valdymas dažnai gali būti gana sudėtingas. Kai kuriose situacijose streso negalime nei įtakoti, nei suvaldyti. Pavyzdžiui, pasaulinės pandemijos metu galime paveikti tik savo elgesį ir laikytis saugos gairių.
Miegas yra nepaprastai svarbus bendrai žmogaus savijautai. Todėl verta branginti miegą. Net ir tuo atveju, jei turite praleisti įdomias akimirkas. Nepakankamas ar nekokybiškas miegas pablogina ir nuotaiką, ir fizinę sveikatą. Ar galėtumėte sustiprinti savo laiko valdymo įgūdžius? Veiksmingas laiko panaudojimas gali sumažinti streso lygį. Kai kuriais atvejais prioritetų suteikimas dalykams taip pat gali palengvinti stresinę situaciją. Ar galima išspręsti stresines situacijas? Kai kuriais atvejais tai padeda derybos. Tai pasakytina ir apie stresą keliančias problemas darbo vietoje ir namuose. Išeitį galima rasti mąstant kartu ar bent jau pasidalyti savo rūpesčiais su artimaisiais.
A woman breathes calmly in the midst of stress.

Raskite būdą, kaip nusiraminti streso metu.

Pasirūpinkite savimi

Išmokite atsipalaidavimo technikų. Skirtingi žmonės skirtingai eksperimentuodami suranda jiems tinkamiausią atsipalaidavimo techniką. Pavyzdžiui, meditacija, raumenų atpalaidavimas ar gilus kvėpavimas gali padėti atsipalaiduoti stresinėje situacijoje.

PASIRŪPINK SAVIMI

Stiprinkite savo socialinį tinklą

Šiuo metu gali atrodyti sunku, kai yra daug apribojimų susitikimams akis į akį. Todėl turėtumėte skambinti arba pasinaudoti universaliomis šiandienos skaitmeninio ryšio galimybėmis. Pasirūpink savimi. Daugelis iš mūsų randa tinkamus atsipalaidavimo būdus, nesvarbu, ar tai pasivaikščiojimas, miegas ar net masažas. Tačiau atsipalaidavimui alkoholio vartoti negalima, nes jis blogina organizmo atsigavimą ir blogina miego kokybę.
Norite sužinoti daugiau?
Tiesiog aplankykite mus @