Žemas kraujo spaudimas

galvos svaigimo ir silpnumo požymis

Tikslūs matavimai

Žemas kraujo spaudimas - galvos svaigimo ir silpnumo požymis

Yra sunku atsikelti ar tiesiog jaučiatės bejėgiais? Kada paskutinį kartą matavotės kraujo spaudimą? Žemas kraujo spaudimas gali būti vienas iš prastos savijautos požymių. Geros naujienos yra tos, kad žemas kraujo spaudimas nėra toks pavojingas sveikatai kaip aukštas kraujo spaudimas. Juk negydomas aukštas kraujo spaudimas gali sukelti insultą, širdies nepakankamumą, širdies priepuolį ar koronarinę širdies ligą.

Rossmax Z5 kraujo spaudimo matuoklis

Aptinka aritmiją, susijusią su greitu ir lengvu kraujo spaudimo matavimu ir tiksliai atskiria prieširdžių virpėjimą nuo papildomų dūžių.
Geros naujienos yra tos, kad žemas kraujo spaudimas nėra toks pavojingas sveikatai kaip aukštas kraujo spaudimas. Juk negydomas aukštas kraujo spaudimas gali sukelti insultą, širdies nepakankamumą, širdies priepuolį ar koronarinę širdies ligą. Dažniausiai pasireiškiantys žemo kraujo spaudimo simptomai yra šie:
 • galvos svaigimas, ypač atsistojant;
 • “tamsu akyse”;
 • neryškus vaizdas;
 • alpimas;
 • šaltas prakaitas;
 • dusulys, kai organizme trūksta skysčių;
 • pagreitėjęs širdies ritmas;
 • impotencija;
 • silpnumas.
Jeigu minėtų funkcijų asmuo negali atlikti, skubios pagalbos telefonu reikia skambinti nedelsiant. Smegenų infarkto atveju reikia kuo greičiau pradėti tirpinimo terapiją. Kuo greičiau pradedamas gydymas, tuo didesnė nauda. Ligoninė pirmoji nustato, ar nėra smegenų infarkto, nes smegenų infarktas ir smegenų kraujavimas gali sukelti panašius simptomus. Atliekant smegenų vaizdavimo tyrimus, juos galima atskirti vienas nuo kito. Be to, atliekami ir kiti tyrimai, siekiant išsiaiškinti insulto priežastį.

Skirtingo amžiaus žmones veikia skirtingai

Žemas kraujo spaudimas

Idealus kraujo spaudimas yra 120/80 mmHg. Tuo tarpu žemas kraujo spaudimas yra tuomet, kai viršutinis spaudimas yra 100 mmHg ar žemiau šios ribos. Žemas kraujo spaudimas įvairaus amžiaus žmones veikia skirtingai. Sveikiems, jauniems ar vidutinio amžiaus žmonėms nereikia jaudintis dėl žemo kraujospūdžio. Pavyzdžiui, jaunai moteriai 90/60 kraujo spaudimo rodiklis yra visiškai normalus ir jai nesukelia jokių problemų.
Žemas kraujo spaudimas įvairaus amžiaus žmones veikia skirtingai.
Be to, verta atkreipti dėmesį į tai, kad naktį kraujo spaudimas sumažėja. Sumažėjimas gali siekti net 20–25 proc. Jei kraujo spaudimas naktį nesumažėja, tai rodo sveikatos sutrikimą. Matuojant kraujo spaudimą, reikia nepamiršti, kad kraujo spaudimo matuoklis gali parodyti klaidingai žemą rezultatą, jei jūsų širdies ritmas yra netolygus. Viena iš priežasčių gali būti prieširdžių virpėjimas. Todėl yra patartina rinktis aukštos kokybės kraujo spaudimo matuoklį, kuris nustato prieširdžių virpėjimą, todėl matavimo rezultatas bus daug labiau patikimesnis.

Pagyvenusiems žmonėms nemažai sveikatos problemų gali sukelti žemas kraujo spaudimas. Daugeliui kraujo spaudimas sumažėja tiek, kad žmogus bandydamas atsistoti, pradeda jausti galvos svaigimą. Tai vadinama ortostatine hipertenzija. Kraujo spaudimo sumažėjimą lemia tai, kad sustingusios arterijos nespėja pakankamai greitai prisitaikyti prie laikysenos pokyčių. Štai kodėl verta išmokti ramiai lipti iš lovos, ypač ryte po ilgo poilsio.
Man streches after waking up

Jei išlipus iš lovos svaigsta galva, reikėtų trumpam atsisėsti.

Keli patarimai kaip ramiai išlipti iš lovos

 • Kai atsikeliate iš lovos, pirmiausia ramiai atsisėskite ant lovos krašto.
 • Pasėdėkite kelias minutes, kol kūnas pripras prie pokyčių.
 • Tuomet jau galite ramiai atsikelkite.
Ar žinojote, kad atsistojus kraujo spaudimas smarkiai sumažės? Tai galite patikrinti namuose turimu kraujo spaudimo matuokliu. Pirmiausia pasimatuokite kraujo spaudimą sėdėdamas. Tuomet atsistokite ir vėl pamatuokite po pusės minutės stovėdami kraujo spaudimą. Jei atsistojus kraujo spaudimas sumažėja daugiau nei 20 mmHg ir pradeda svaigti galva, tikriausiai viena iš priežasčių yra per žemas kraujo spaudimas. Jei atsikėlus iš lovos svaigsta galva, turėtumėte ramiai pasėdėti lovoje.

Vaistai taip pat gali sumažinti kraujo spaudimą

Vyresniems žmonėms reikia nusistatyti žemo kraujo spaudimo priežastį

Vyresnio amžiaus žmonių tarpe žemo kraujo spaudimo priežastys gali būti įvairios, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių ligos, širdies nepakankamumas. Progresuojant tokiai ligai, kaip širdies nepakankamumas, širdis neperduoda pakankamo kiekio kraujo, kas įtakoja žemą kraujospūdį. Nuo širdies ligų naudojami vaistai taip pat gali mažinti kraujo spaudimą. Vyresnio amžiaus žmonėms žemą kraujos spaudimą gali sukelti ir kraujagyslių ligos. Kai kurie antihipertenziniai vaistai taip pat gali sukelti žemą kraujo spaudimą žmogui stovint. Be to, dėl sumažėjusio kraujo spaudimą žmogus gali net nualpti.

Vyresnio amžiaus žmonių kraujo spaudimas gali būti žemas ir dėl medžiagų apykaitos sutrikimo ir tai nebus vienintelis simptomas. Kiti simptomai yra stiprus nuovargis ir stiprus silpnumas. Bet kokiu atveju verta išsitirti vyresniems žmonėms žemo kraujo spaudimo priežastis. Kiti simptomai vyresnio amžiaus žmonėms gali pasireikšti dėl Adisono ligos. Taip pat yra ryšys tarp žemo kraujo spaudimo ir demencijos. Mokslininkai teigia, kad demencija labiau sukelia žemą kraujospūdį, nei atvirkščiai.

Taip pat būtų tikslinga patikrinti, ar žemas kraujo spaudimas gali būti susijęs su vartojamais vaistais. Visų pirma, tai gali turėti įtakos pernelyg dideliam kiekiui vartojamų vaistų, ypatingai kartu vartojant kelių skirtingų rūšių vaistus.

PASITARKITE DĖL SAVO SITUACIJOS SU SVEIKATOS PROFESIONALAIS

Žemo kraujo spaudimo galima išvengti

Nors žemas kraujo spaudimas paprastai nėra pavojingas, jo sukeliami simptomai gali varginti. Tačiau yra du būdai, kaip padidinti druskos vartojimą. Remiantis kitų rekomendacijomis, druskos vartojimą galima padidinti saikingai. Iš kitos pusės yra nerekomenduojama didinti druskos suvartojimo, nes manoma, kad bendra žala organizmui nusveria kraujo spaudimo padidėjimo naudą. Turbūt išmintingiausia būtų tartis su savo sveikatos priežiūros specialistais dėl individualios situacijos. Gydyti žemą kraujo spaudimą vaistais yra gana sudėtinga. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti vaistą, kuris veikia kaip jūsų kūno druskos hormonas. Galima išbandyti ir kraujagysles sutraukiančius vaistus, tačiau jie gali neveikti taip gerai, kaip norima. Žemo kraujo spaudimo simptomai neretai gali apsunkinti žmogaus gyvenimą.
A woman feels dizzy while sitting on a sofa.

Žemo kraujo spaudimo simptomai gali apsunkinti gyvenimą.

Kaip išvengti žemo kraujo spaudimo?

Nors žemas kraujo spaudimas paprastai nėra pavojingas, jo sukelti simptomai gali sukelti nerimą. Štai keletas būdų, kaip išvengti žemo kraujo spaudimo:
 • Pakankamai ilsėkitės.
 • Gerkite pakankamą kiekį skysčių (ypač vandens).
 • Valgykite reguliariai.
 • Išlaikykite normalų cukraus kiekį kraujyje.
 • Jei reikia, naudokite kompresines kojines.
 • Vartokite daugiau druskos ir/arba lašišos.

PADIDĖJA ŠIRDIES LIGŲ RIZIKA

Žemas diastolinis spaudimas nevisada gali būti puikus

Atlikus keletą išsamių tyrimų, gauti rezultatai parodė, kad mažas spaudimas nėra naudingas sveikatai. Problema ta, kad žemas spaudimas nesukelia jokių simptomų, todėl to galima ir nepastebėti. Tačiau atliktų tyrimų gauti rezultatai parodė, kad žmonėms, kurių spaudimas yra tarp 60–69 mmHg, širdžiai padaroma žala yra dvigubai didesnė nei tiems, kurių spaudimas buvo 80–89 mmHg. Mažesnis spaudimas taip pat buvo susijęs su padidėjusia širdies ligų ir bendro mirtingumo rizika.
Žemas spaudimas nesukelia jokių simptomų.
Atliktas dar vienas didelis tyrimas parodė, kad tiek aukšta hipertenzija (virš 140 mmHg), tiek žemas kraujo spaudimas (žemiau 120/70 mmHg) buvo susijęs su didesne širdies priepuolio, širdies nepakankamumo ar mirties rizika per pastaruosius penkerius metus. Pagal šį tyrimą optimalus kraujo spaudimas yra 120–139 / 70–79 mmHg. Protingiausia yra reguliariai matuoti kraujo spaudimą namuose.

Monitor blood pressure levels at home


It is wisest to monitor your own blood pressure with regular measurements. In young people, low blood pressure is not usually a problem, but the cause of low blood pressure in older people is still worth finding out. Medication for the treatment of low blood pressure should be discussed with your healthcare professional, as well as a possible small increase in salt or salmon use.
Norite sužinoti daugiau?
Tiesiog aplankykite mus @

Copyright © 2023 Rossmax International Ltd. | All Rights reserved